Montefarmaco Dr.brux Noční chránič zubů 1 ks

Bruxismus je odborný termín pro skřípání a zatínání zubů, při němž dochází k mechanickému opotřebovávání a může vést až k poškození čelistního kloubu.
1 490 Kč
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Kód: Q00026
Montefarmaco Dr.brux Noční chránič zubů 1 ks

Detailní popis produktu

Bruxismus je odborný termín pro skřípání a zatínání zubů, při němž dochází k mechanickému opotřebovávání a může vést až k poškození čelistního kloubu. Projevuje se v různé míře a to především během spánku. Vzhledem k tomu, že dosud neexistuje žádný způsob léčby, je jediným řešením prevence pomocí ochranných dlah.

Dlaha Brux Bite je speciální nákusná dlaha vyrobená tak, aby maximálně chránila zuby proti poškození a byla komfortní pro uživatele.
Nasazuje se na noc na horní oblouk zubů, aby izolovala kousací plošky horních a dolních zubů od vzájemného kontaktu. Tloušťka materiálu zároveň snižuje sílu tlaku při zatínání zubů a žvýkací svaly tak mohou lépe relaxovat.

Dlaha je vyrobena ze speciálního, biokompatibilního, termoplastického materiálu, který lze individuálně upravovat nahřátím v horké vodě a to i opakovaně.
Kousací plocha je vyrobena z pevného materiálu, aby účinně chránila zuby. Boční část, která se dotýká dásní a tváří, je vyrobena z měkkého materiálu a lze ji po kalibraci dlahy upravit zastřihnutím dle potřeby.

Jelikož se dlaha prodává pouze v jedné univerzální velikosti a kalibrací se přizpůsobuje uživateli, doporučujeme v případě problematického stavu chrupu, dásní, rovnátek apod. konzultaci se zubním lékařem. Dlaha se nesmí používat pro první zuby.

Součástí balení je průhledná schránka pro uchovávání dlahy.
Dr. Brux
Společnost Dr. Brux má dlouholeté zkušenosti v péči o bruxismus. Bruxismus lze definovat jako skřípání, cvakání zubů způsobenými žvýkacími svaly, které probíhají ve většině případů v noci.
Dlaha Dr. Bruxe uvolňuje napětí ve žvýkacích svalech a působí jako ochranná bariéra mezi oběma čelistmi. Plocha, která se dotýká dásní a tváří je velmi měkká, aby je nijak nepoškozovala. Naopak kousací plocha je vyhotovena z tvrdšího materiálu, aby chránila samotné zuby.
Dlaha Dr. Bruxe je vyrobena z biokompatibilní thermoplastické hmoty. Tento materiál umožňuje její opakované ohřátí v horké vodě, aby se dlaha maximálně přizpůsobila tvaru zubů a aniž by ztratila charakteristické vlastnosti. Dlaha se dodává v růžové, zelené a průhledné barvě. Pozor: Dr. Brux dlahy jsou určeny pouze pro stálý chrup nikoli pro dočasné (mléčné) zuby.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Montefarmaco se stará o vaši pohodu je to slogan, který charakterizuje podstatu společnosti.

Zákazníci uznávají společnost pro tuto charakteristiku, která je založena na dodržování jednoduchého a vzrušujícího slibu:

přispívat ke zdraví a blahu zákazníků.